PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

Sardinia, Korzika
Stredomorie

635€

Sardínia – KorzikaCENA ZÁJAZDU

635 / os

- 7 dňový zájazd -

  • TERMÍNY:

  • 1. – 7. September

PROGRAM:


1.deň: Odlet z Viedne v skorých ranných hodinách do Bastia. Prehliadka druhého najväčšieho mesta na Korzike, staré mesto Terra Vecchia s pevnosťou Terra Nuova, Etnografické múzeum, bulvár Paoli, nám. St. Nicolas; nocľah v hoteli v Bastii.

2. deň: Po raňajkách Corte. Prehliadka mesta s hradom pripomínajúcim orlie hniezdo. Presun do hlavného mesta Ajaccio – prehliadka najväčšieho mesta Korziky (60 000 obyv.), rodisko Napoleona Bonaparteho. Navštívime múzeum v jeho rodnom dome, Palác Fesch so zbierkami talianskeho umenia, katedrálu a historické jadro, ktoré je nádherné. Vychutnáme predovšetkým atmosféru mesta; nocľah v hoteli v Ajaccio.

3. deň: Po raňajkách Sarténe – mesto krvnej pomsty. Prehliadka historického adrames Bonifacio – starobylé mesto založené ako pevnosť na skale. Pozrieme si staré mesto a jeho najvýznamnejšie pamiatky. Urobíme si prechádzku po okolí, po miestach, odkiaľ je nádherná viditeľnosť a vychutnáme jeho atmosféru. nocľah v hoteli .

4. deň: Po raňajkách trajektom na Sardíniu (Santa Tereza – 1 hod. plavby). Caprera, La Maddalena, nádherné ostrovy; na Caprere umrel Giuseppe Garibaldi (navštívime miesto, aj jeho hrob), Porto Cervo – luxusné moderné centrum turizmu založené Ali chánom. Sassari, druhé najväčšie mesto Korziky s krásnou architektúrou (najmä palmami lemované námestie Piazza Cavalino) a Alghero s pozoruhodnou katedrálou; nocľah v hoteli v Alghero.

5. deň: Po raňajkách Oristano, mesto známe od nepamäti hrnčiarskou výrobou. Barumini (návšteva nuragu, unikátnu stavbu z doby bronzovej, nocľah v hoteli v Cagliari.

6. deň: Po raňajkách Cagliari – prehliadka najväčšieho mesta na Sardínii. Mesto založené Feničanmi a Rimanmi. Pozrieme si centrum – Piazza Constituzione, hlavnú promenádu Viale Regina,katedrálu, rímsky amfiteáter a vychutnáme jeho atmosféru, atmosféru pravého južného mesta (aj s kvalitnou zmrzlinou).

7. deň: Individuálne voľno do 14.00. Transfer na letisko v Cagliari. Odchod smer Viedeň. Transfer na Slovensko


Zmena programu vyhradená!

Cena zájazdu počítaná pri minimálnej účasti: 15 ľudí.


Cena zahŕňa:
6x hotelové ubytovanie, 6x raňajky, doprava po ostrovoch, insolventnosť, odvod DPH, sprievodca CK Galeb


Cena nezahŕňa:
Povinný príplatok za letenku a letiskové poplatky +360€/os.(cena sa môže meniť), fakultatívne vstupy, Komplexné cestovné poistenie Union 2,00€/os./deň.


MAPA
NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

[contact-form-7 id=“1188″ title=“galebformular“]