PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

Madeira, Portugalsko
Perla Atlantického oceánu

615€

MadeiraCENA ZÁJAZDU

615 / os

- 9 dňový zájazd -

  • TERMÍNY:

  • 19. - 27. August

PROGRAM:


1. deň: Vo večerných hodinách odlet z Viedne (s prestupom) na Madeiru.

2.deň: Transfer z letiska na hotel (uloženie batožiny). Prehliadka najkrajších a najzaujímavejších miest a pamiatok hlavného mesta Funchalu. Socha Sissi, záhrada regionálnej vlády, Park Santa Catarina, Socha Krištofa Kolumba, divadlo Baltazar Dias, Park Municipal, Socha Zarcos, Katedrála, Radnica, Colegio, najstaršia vinná pivnica Oliveiras + ochutnávka vína (výklad a história vzniku Madeiranskeho vína), prechod malebnými uličkami, stredom centra mesta Funchal k tržnici. Tržnica / Mercado – rozchod (nájdete tu rôzne tropické ovocie, ryby a kvety, suveníry) prechod na Monte, návšteva tropickej záhrady, návšteva kostolu Monte, kde je pochovaný posledný Rakúsky cisár Karol I
Tobogan / Sánky – Tradičný pôvodný dopravný prostriedok, dnes možná jazda v dĺžke 2km

3.deň: Navštívime tretí najvyšší vrch Madeiry „Pico do Arieiro“, pokračuje do „Ribeiro Frio“. Napojenie na krátku levadu „Balçoes“ / balkón, ktorá vyústi v srdci hôr a poskytne vám panoramaticky výhľad na hory zospodu. Po ceste navštívime mestečko „Santana“, zastavíme na výhľadní, „Ponta do Rosto“. Cesta okolo pobrežia „Machico“ a pristávacej dráhy. Odchod na hotel cca o 14,00 hod. individuálne voľno.

4.deň: po raňajkách pôjdeme na výhľadňu „Pico dos Barcelos“ 355m, kde sa vám naskytne krásny panoramaticky výhľad na celý Funchal a okolie, pokračujeme na „Eira do Serrado“, ktoré sa nachádza v srdci hôr. V Eira do Serrado je malá výhľadňa do vnútrozemia do Údolia Mníšok „ Curral das Freiras“, návšteva Botanickej záhrady a nakoniec návšteva múzea Quinta das Cruzes. Dom bol pôvodne bydliskom jedného z objaviteľov Madeiry pána Zarca.

5. deň: odchod ku soche Cristo Rei / socha Ježiša Krista, ktorá bola postavená v roku 1927. Zastávka v mestečku „Camacha“, (výrobky z prútia, či už Azulejos maľované kachličky). Funchal k futbalovému štadiónu National, pod kt. je oblasť Choupana Hills, zavlažovací kanálik (Levade) nádrž s vodou. Cesta do Jasmínovej čajovni. Počas turistiky sa nám naskytnú nádherne výhľady na Funchal a okolie. poldňový program návrat do hotela o 13:00, individuálne voľno.

6. deň: Po raňajkách poznáme najkrajšie miesta západnej časti ostrova Madeira. Hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás zavedie na výhľadňu „Pico dos Torre“, odkiaľ odkiaľ je nádherný výhľad na dedinku „Camara de Lobos. Cesta pokračuje do oblasti „Encumeada“, odkiaľ je vidieť severné a južné pobrežie Madeiry. Následne zídeme do „São Vicente“, kde sa nachádza vulkanická jaskyňa s vulkanickým centrom, ktoré nám pri ich prehliadke priblížia vznik vulkanickej Madeiry. Zo „ Sâo Vicente“ za zastavíme v „Seixal“ a navštívime vyhliadku s vodopádom „Veo da Noive“ známy aj ako „Nevestin závoj“ a cestou do „Porto Moniz“ sa zastavíme v Ribeira de Janela“, kde sa nachádza vodná elektráreň a skala milencov.
V „Porto Moniz“ sa nachádza prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov. Po obede navštívime Vulkanickú jaskyňa s vulkanickým centrom. Poslednou zastávkou je výhľadňa „Cabo Girão“ 580m, ktorá je najvyšším zrázom do mora v Európe.

7. deň: Raňajky, oddych pri mori, individuálne voľno. Večer fakultatívne – Folklórny večer s ochutnávkou typickej madeirskej kuchyne a vínom. (Folklórny večer môže byť preložený aj na iný deň.)

8. deň: Raňajky, individuálne voľno – možnosť fakultatívnych výletov, sprievodca odporučí priamo na mieste.

9. deň: Raňajky, individuálne volno, vo večerných hodinách transfer na letisko. Spiatočný let do Viedne (s prestupom)

Zmena programu vyhradená!

Minimálny počet účastníkov: 15 ľudí


Cena zahŕňa:
7x ubytovanie s raňajkami v hoteli, transfer z a na letisko na Madeire, transfer po ostrove vrámci programu, sprievodca CK, odvod DPH, insolventnosť


Cena nezahŕňa:
Povinný príplatok za letenku a letiskové poplatky: +360€/os. (cena sa môže meniť), vstupy, transfer na letisko na Slovensku, Kompletné cestovné poistenie UNION 2€/os./deň


MAPA
NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

[contact-form-7 id=“1188″ title=“galebformular“]