PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

HIMALÁJE - Everest Base Camp
Najvyššie hory sveta

2.190 €

HIMALÁJE – Everest Base CampCENA ZÁJAZDU

2.190 / os

- -

  • TERMÍNY:

  • 01.10. – 21.10.2019


Najznámejší trek v Himalájach nás zavedie po chodníkoch šerpov až do základného tábora pod najvyššiu horu sveta, pod majestátny 8 848 metrov vysoký Mt. Everest. Cestou k nemu takisto navštívime budhistické kláštory postavené vysoko v horách a spoznáme život pôvodných obyvateľov tohto kraja – Šerpov, ktorí neodmysliteľne patria k týmto horám a k histórii veľkých himalájskych dobrodružstiev. Z vrcholu známej vyhliadkovej hory Kala Pattar (Čierny kameň) vysokej 5545 metrov sa nám naskytnú nádherné horské scenérie a výhľady na najvyššie a najkrajšie štíty tejto planéty. Spoznáme taktiež hlavné mesto Nepálu – Kathmandu.

Trek je pomerne náročný no zvládne ho každý bežný turista. Stúpanie je pozvoľné spojené s aklimatizačnými túrami aby sa minimalizovalo riziko výškovej choroby.

Jarný termín sa vyznačuje teplejším počasím keď kvitne okolité rastlinstvo ako napríklad rodondendróny. Ovzdušie je sparnejšie, predpovedajúce nadchadzajuci letný monzún. Jesenný termín sa vyznačuje chladnejším vzduchom no o to čistejším vzduchom, kedy sa naskytujú najkrajšie pohľady do diaľav.

Na trek je potrebné mať svoj vlastný spacák (komfort aspoň do –2C°) pevnú turistickú obuv (odporúčame nadčlenkovú), hodia sa aj turistické paličky a kvalitné slnečné okuliare s UV filtrom. Spí sa v miestnych lodžiach (obdoba Tatranských vysokohorských chát). V Kathmandu sa spí v hotelíkoch európskeho štandardu.

Cena zahŕňa: letenky vrátane všetkých poplatkov, ubytovanie, transfery v Nepále

Cena nezahŕňa: stravu, poistenie, víza (40,- USD)MAPA

NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

[contact-form-7 id=“1188″ title=“galebformular“]