PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

KAMBODŽA

2.199 €

KAMBODŽACENA ZÁJAZDU

2.199 / os

- 14 dňový zájazd -

  • TERMÍNY:

  • 27.02-12.03


PROGRAM :

1.deň: Odlet z Prahy / Viedne do Phnom Penhu ( s prestupom v Dubaji


2.deň: Večer prílet do Phnom Penhu, transfer do hotela , ubytovanie.

3.deň: Celodenná prehliadka hlavného mesta Kambodže Phnom Penh – návšteva Kráľovského paláca postaveného roku 1866 na okraji starého mesta , kde dodnes sídli král a jeho rodina . Ďalej Strieborná pagoda s podlahou pokrytou 5000 striebornými dlaždičkami , v ktorom je uložený aj národný poklad – 90kg zlatý Budhha zdobený 2086 diamantami. Návšteva jedného z najkrajších chrámov v meste Wat Phnom Temple. Popoludní pokračovanie prehliadky mesta – návšteva Národného múzea alebo návšteva veľmi expresívnej expozície múzea polpotovskej genocidy vo väznici Tuol Sleng a pamätník Killing Fields s hromadnými hrobmi za mestom. Možnosť nákupov suvenírov na Ruskom trhu s mnohými typickými výrobkami. Nocľah v Phnom Penhu.

4.deň: Po raňajkách odchod do Siem Reapu (cca 6 hod.) . Cestou navštívime mestečko Skoun s možnosťou ochutnávky tunajšej špeciality – vyprážaných pavúkov , ďalej potom predangkorský chrámový komplex Sambor Prei Kub, pochádzajúci z doby pred 9 storočím n.l. a pred príchodom do Siem Reapu si urobíme zástavku na starom moste naga Bridge. V podvečerných hodinách príchod do Siem Reapu , ubytovanie , nocľah.

5.deň: Celodenná návšteva areálu Angkor so stovkami chrámov roztrušených na mnohých kilometroch z obdobia kmerskej ríše , svojho času najmocnejšej a najskvelejšej v juhovýchodnej Azií. Prehliadku zahájime návštevou komplexu Angkor Thom, pôvodne kráľovského mesta s impozantnými rozmermi 3 x 3 km. Je obklopený mohutnými 8 m hradbami a z vnútornej strany je chránený 100 m širokým a 6 m hlbokým vodným príkopom. Prejdeme južnou bránou South Gate , pred ktorou budeme obdivovať balustrádu mostu , ktorú tvorí súsošie 54 bohov a 54 démonov symbolizujúcich prastarú hinduistickú legendu. V samotnom centre mesta si prehliadneme chrám Bayon Temple s pôvodne 49 vežami (väčšina sa zachovala ) s bohatou reliéfnou výzdobou a neuveriteľným množstvom vytesaných obrích tvári. Ďalej budeme môcť obdivovať Sloniu terasu a Terasu malomocného kráľa s bohatým zdobením , hinduistický chrám Phimeanakas a ďalšie. Popoludní prejdeme k najväčšiemu a najzachovalejšiemu chrámu Angkor Wat , veľkolepému architokneckému dielu vystavenému na ploche 210ha. Budeme sa prechádzať množstvom galérií s bohatým zdobením, pavilónami, nádvoriami a chrámy vo vežiach . K večeru návrat do hotela.

6.deň: Skoro ráno odjazd do areálu Angkor a pozorovanie východu slnka nad chrámom Angkor Wat. Návrat do hotela na raňajky a potom odjazd k jazeru Tonle Sap , plavba ľodou okolo plávajúcej dedinky Choueng Kneas. Návrat do Siem Reapu a voľno k odpočinku alebo individuálne možnosť návštevy centra mesta Siem Reap s nočným trhom aj slávnou ulicou Pub Street plnou reštaurácií a barov.

7.deň: Dopoludnia dokončenie návštevy chrámového areálu Angkor . Prehliadka jedného z najpôsibivejších chrámov Ta Prohm v zajatí džungle. Je to jediný chrám , kde cítite silu prírody , ktorá pohltila kedysi dávnu civilizáciu. Storočné stromy prerastajú chrámy a vznešené chrámy. Prechádzka areálom chrámov a predpoludní odjazd na letisko a odlet do Sihanoukville , turistického centra na južnom pobreží Kambodži. Transfer do hotela na ubytovanie.

8.deň: Pobyt a relax na plážach Juhočínskeho mora v Sihanoukville s možnosťou fakultatívnych výletov do okolia alebo lodných výletov na niektorý z neďalekých ostrovov, medzi ktoré sú najobľúbenejšie Bambusový ostrov Koh Russay alebo Koh Rong s krásnymi plážami.

9.deň – 12. deň : Pobyt a relax na plážach Juhočínskeho mora v Sihanoukville.

13.deň: Dopoludnia rozlúčenie s Juhočínskym morom a popoludní odjazd zo Sihanoukville do Phnom Penh (cca 5 hod.). K večeru príchod na letisko , odbavenie a neskôr večer odlet do Dubaja .

14.deň: Ráno prílet do Dubaja , prestup a popoludní prílet do Prahy / Viedne .

Zmena programu vyhradená !

Cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Prahy / Viedne do Kambodže a späť vrátane letiskových tax , leteckú prepravu zo Siem Reapu do Sihanoukville vrátane letiskových tax , 11 x ubytovanie v 2 lôžkových izbách v 3* hoteloch , 11 x raňajky , dopravu , výlety a všetky vstupy podľa programu , služby miestnych anglicky hovoriacich sprievodcov, služby nášho sprievodcu (pri účasti min.10 osôb)

Cena nezahŕňa:
Komplexné cestovné poistenie , príplatok za 1/1 izbu 509 €, vybavenie víz Kambodža cca 40 €, príplatok ubytovania na pláži v 4* hoteli 300 €/osoba, príplatok ubytovanie na pláži v 5* hoteli 549 €/os

NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

[contact-form-7 id=“1188″ title=“galebformular“]