PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

AZERBAJDŽAN
Zem ohňa

859€

AZERBAJDŽANCENA ZÁJAZDU

859 / os

- 9 dňový zájazd -

  • TERMÍNY:

  • September 2021

Zem ohňa, bahenných sopiek a ropných polí. Vitajte v Azerbajdžane, zem protikladov a prírodnej diverzity. Vedeli ste, že, na celej zemi je klasifikovaných 11 podnebí a Azerbajdžan má až 9 z nich? A to na relatívne malom území. Zažite s nami cestu od vysokohorskej Kaukazkej prírody, cez lesy, stepi až po polopúšte. Navštívte s nami napredujúcu krajinu a jednu z najrozvinutejších krajín zakaukazka, ktorá je bohatá nie len na ropu ale aj na históriu a jedinečnú prírodu.

Cestujete sám/sama a nechcete priplácať za jednolôžkovú izbu? Je tu možnosť prideliť Vás na izbu s iným cestujúcim (uveďte v poznámke).

PROGRAM:


1. deň:

Zraz na letisku alebo transfer na letisko (za príplatok) do Budapešti. Večerný odlet do Baku.


2. deň: 

V ranných hodinách priletíme do tzv. „krajiny ohňa“ Azerbajdžanu. Po výmene valút sa pôjdeme pozrieť na ohnivý chrám Ateshtag, miesto spájajúce sa so vznikom dávneho náboženstva Zoroastriánstva. Potom sa presunieme na ohnivú horu Yanar Dag, kde vyviera zemný plyn a horí oheň už vyše 70 rokov. Naša cesta bude pokračovať na sever krajiny a cestou sa zastavíme na vyhliadke 5 prstov (v prípade dobrého počasia), z ktorého je krásny výhľad na Kaspické more. Na záver dňa sa ubytujeme v mestečku Quba, najvýznamnejšie sídlo Kaukazkých horských židov.


3. deň:

Po raňajkách sa vydáme do Kaukazkých hôr do osídlenia Kinalik (Xinalug), dedinka s vlastnou kultúrou a jazykom nepretržite fungujúca už 5000 rokov s nádhernými výhľadmi na Kaukazskú prírodu. Po prehliadke nás čaká cesta do mestečka Samači, cestou prejdeme cez úžasné stepy a polopúšte, a prehliadneme si mauzóleum Diri Baba. V Samači si pozrieme krásnu mešitu a ubytujeme sa v hoteli.


4. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do Šeky, kde navštívime najstarší kostolík na Kaukaze z 1. storočia v mestečku Kiš, chrám Sheki Khan a prejdeme sa starým mestom. Večer ubytovanie v hoteli.


5. deň:

Po raňajkách sa vyberieme južnou cestou naprieč stredným Azerbajdžanom smerom naspať do Baku. Južne od Baku sa nachádzajú bahenné sopky, ktoré domáci nazývajú “bozdag“. Potom sa presunieme do národného parku Qobustan, kde sú nástenné kresby petroglyfy datujúce až od neolitu 20-tisíc rokov dozadu. Večer ubytovanie v hoteli.


6.-7. deň:

Po raňajkách začneme prehliadku hlavného mesta Baku. Prejdeme popri moderných Flame Towers až k známemu cintorínu Shehidler Khiyabany, odkiaľ sa nám naskytne krásny panoramatický výhľad na celé mesto. V novej časti mesta sa prejdeme uličkou Nizami, prehliadneme si krásne námestie fontán. Neskôr navštívime staré mesto aj s vežou Maiden (UNESCO) z 12. storočia, najväčší pamätník širvánsko-apšeronskej vetvy azerbajdžanskej architektúry, Širvánšáhov palác či rušný miestny trh v srdci starého mesta. Symbolom tejto krajiny sú aj jedinečné ručne tkané koberce, ktoré sú vďaka svojej unikátnosti zapísané na zozname UNESCO. O tajomstve ich výroby sa dozvieme v Národnom múzeu kobercov (fakultatívne).


8. deň:

Individuálne voľno v Baku. Nocľah.


9. deň:

Transfer na letisko v skorých ranných hodinách, odlet do Budapešti. Po prílete je možnosť transferu na Slovensko (za príplatok).


Zmena programu vyhradená! Cena leteniek sa v priebehu roka mení.

Cena zahŕňa:
leteckú dopravu na pravidelnej linke Budapešť – Baku a späť (už aj s letiskovými poplatkami), miestne transfery, 7x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodcu CK Galeb, odvod DPH, poistenie insolventnosti

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie Union 2€/deň/os., vstupy do pamiatok 40 AZN (cca 20€), víza 40€ (vybavujeme v CK), podľa záujmu transfer na letisko do Budapešti a späť minibusom (80€), dobrovoľná finančná odmena vodičovi v Azerbajdžane (cca 5€)

MAPA

NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

[contact-form-7 id=“1188″ title=“galebformular“]