PONUKA

☎ ++421 (0)45 / 672 5953

galeb@galeb.sk

Gruzínsko
Pohorie Kaukaz a gruzínske stepi

869€

GruzínskoCENA ZÁJAZDU

869 / os

- 9 dňový zájazd -

  • TERMÍNY:

  • 12.-20.Jún 2019

PROGRAM:


1. Tranzit na letisko do Budapešti. Odlet do Kutaisi (Gruzínsko).
2. Z letiska v Kutaisi budeme pokračovať mikrobusmi do mesta Kutaisi a po prestávke na raňajky a zmeny valút pôjdeme do významného vysokohorského strediska Veľkého Kaukazu Mestia so zastávkou na fotografovanie pri najväčšej umelej vodnej nádrži Gruzínska Jvari. Ešte pred príchodom do Mestie sa vyvezieme lanovkou pred mestom na vrcholovú stanicu s panoramatickým výhľadom (360°) na päťtisícovky Veľkého Kaukazu. Nocľah v hoteli v Mestii.
3. Po raňajkách nás budú čakať pred hotelom terénne autá, ktoré nás vyvezú do Ushguli (najvyššie položenej permanentne osídlenej obce celej Európy). Obec je symbolom Svanetie, oblasti ležiacej vysoko v horách. Krátke túry v okolí smerom k najvyššej hore Gruzínska Shkhara (5 193 m.n.m.). Nocľah v hoteli v Mestii.
4. Po raňajkách odchod do Kutaisi, kde navštívime katedrálu Bagrati. Po obednajšej prestávke odchod do Akhaltsikhe. Prechod cez Borjomi, najslávnejšie kúpeľné mesto Gruzínska. V Akhaltsikhe zastávka pri pevnosti Rabati. Nocľah.
5. Po raňajkách skalné meste Vardzia, ležiace v doline rieky Mtkvari. Rozsiahly komplex skalného mesta leží v nadmorskej výške 1 300 m.n.m. Po jeho prehliadke cesta cez regióny Malého Kaukazu do hlavného mesta Tbilisi. Po ceste zastávka v meste Gori, rodiska Stalina s múzeom.
6. Po raňajkách odchod cez stepné oblasti do kláštorného komplexu vytesaného do skaly David Gareji na hraniciach s Azerbajdžanom. Po jeho prehliadke obedňajšia prestávka v dedinke Udabno. Popoludní príchod do Tbilisi, prehliadka mesta, osobné voľno. Nocľah v hoteli v Tbilisi.
7. Po raňajkách odchod pod majestátny Kazbek do mesta Stepantsminda. Zastávka v meste Mtskheta (staré hl. mesto Gruzínska): návšteva pamiatok zaradených do UNESCO – katedrála a kláštor nad mestom s výhľadom na sútok riek Kura a Aragvi. Ďalšia zastávka pri pevnosti Ananuri. Po príchode do mesta Stepantsminda terénnymi vozmi pod majestátny Kazbek (5 033 m.n.m.) ku kláštoru Svätej Trojice, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto. Po návrate odchod do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.
8. Po raňajkách cesta do letoviska Batumi. Po ceste zastávka v skalnom meste Uplistsikhe. V Batumi po príchode do večera kúpanie v mori, osobné voľno. Vo večerných hodinách odchod na letisko v Kutaisi.
9. Odlet z letiska v Kutaisi v skorých ranných hodinách. Po prílete tranzit autobusom na Slovensko.

Zmena programu vyhradená!


Cena zahŕňa:

leteckú dopravu Budapešti – Kutaisi, 6 x hotelové ubytovanie, 6 x raňajky, autobusová doprava,
poplatky: parkovné, stojné, diaľničný poplatok, transfery mikrobusom v Gruzínsku, insolventnosť, odvod DPH, sprievodca CK Galeb


Cena nezahŕňa:

fakultatívne vstupy cca 150 Lari (cca 50€) vyberá sa naraz sprievodcovi po prílete po zmene valút, Komplexné cestovné poistenie Union 2,00€/os./deň. Transfer z letiska a na letisko v Budapešti (ZH-BB-ZV) +50€

MAPA

NEZÁVAZNE OBJEDNAŤ

* - povinné položky

Objednávateľ:

*Meno a Priezvisko

*E-Mail

Rodné číslo bez lomítka

Názov zájazdu

Adresa, PSČ, Mesto

Telefón/Mobil1. Spolucestujúci:

Meno a Priezvisko

Rodne číslo

Adresa, PSČ, Mesto

2. Spolucestujúci:

Meno a Priezvisko

Rodne číslo

Adresa, PSČ, Mesto

3. Spolucestujúci:

Meno a Priezvisko

Rodne číslo

Adresa, PSČ, Mesto

4. Spolucestujúci:

Meno a Priezvisko

Rodne číslo

Adresa, PSČ, Mesto

poznámky

*Poistenie účastníkov zájazdu +2,0€ osoba / deň (nutné vyplniť rodné čísla !!! )Súhlasím so spracovaním osobných údajov